Mesut YarMesut YAR İstanbul'da doğdu. İlk ve orta eğitimini doğduğu Kurtuluş semtinde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi ana bilim dalından mezun olduktan sonra Müzecilik dalında yüksek lisans yaptı.

Doktora çalışmasını Türk İktisat Tarihi üzerine yapan Yar, eğitim hayatıyla paralel olarak profesyonel hayata atıldı.

1985 yılında Hürriyet Gazetesi'nde stajyer olarak başladığı gazetecilikte aralıksız çalışmaya devam etti. Görsel ve yazılı çeşitli medya organlarında sırasıyla muhabirlik, editörlük, yazı işleri müdürlüğü, yayın yönetmenliği ve genel müdürlük yapan Mesut Yar halen İz Tv'de belgesel programı yapmakta, belgesel gezi kitabı serisi hazırlamakta, sosyal sorumluluk projeleri belgeselleri yapımcılığı ve Posta Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapmaktadır.

1994 yılında ekran önüne çıkarak birçok haber ve söyleşi programına imza atan Yar, aynı zamanda edebiyat çalışmalarını da kesintisiz sürdürmektedir.

Şiir, Hikaye, Deneme, Anı ve Roman başlığında; Ölüm Çözdü Uçkurunu, Final Konuşmaları, Ölüler Kitabı, Aman Aklınıza Mukayyet Olun, Kurtuluş Aşkta Aşk Kurtuluş'ta, Sesler Yüzler Sokaklar, Yeni Bir Ayrılığa Mecalim Yok, Denizin Günlüğü - EGE, Acı Reçeteyle Tatlı Son adlı 8 yayınlanmış kitabı bulunmaktadır.

Kanal E'de By Night, Number One TV'de Mr. Night , Euro Show TV'de Pasaport , HBB TV'de On da 10, atv'de Uyuma Türkiye, tv8'de İnsan Sarrafı, Star TV'de Gece Hattı, Ayaküstü, Tuhaf Şeyler, Pasaparola, Uyan Türkiye, İz Tv'de Taş Gaste isimli programları sundu.

CNN TÜRK'te Burada Laf Çok programını sunan Mesut Yar, Can Dündar'la Birlikte/ Show Radyo'da "Show'da Günaydın", Best FM'de Uyan Türkiye, Radio Contact'ta Mesut Yar Show, FBFM'de Günaydın adlı radyo programlarını sundu.


Ekran Yüzleri

Diğer Ekran Yüzleri: