Tarafsız Bölge

Ahmet Hakan yönetimindeki Tarafsız Bölge, konuklarıyla gündemdeki bir konuyu tartışıyor.

Pazartesi - Çarşamba 21.00

Önce İmralı, ardından Kandil ziyareti… Mektuplar trafiğinde neler yaşandı? “çekilme” ne zaman ve nasıl gerçekleşecek? Selahattin Demirtaş bu akşam 21.30’da Tarafsız Bölge’de Ahmet Hakan’ın sorularını yanıtlıyor.

Öcalan ile gerçekleştirilen dördüncü İmralı görüşmeleri…Sonrasında aynı BDP heyetinin Kandil ziyareti… BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, ‘İmralı’ ve ‘Kandil’ ziyaretinin notlarını Tarafsız Bölge’de açıklıyor. Çekilme sürecinde yasal güvence isteyen PKK, Öcalan'ın mektubundan sonra karar alma aşamasına geldi mi? Tartışmalar ne yönde ilerliyor? Öcalan’ın Kandil’e yazdığı ikinci mektupta neler var?
Ahmet Hakan soruyor, Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş çözüm sürecine ilişkin gelişmeleri Tarafsız Bölge’de açıklıyor.

YAYIN TARİHİ: 10.04.2013/ÇARŞAMBA

YAYIN SAATİ: 21.30Ahmet Hakan

Ahmet Hakan, 1967 yılında Yozgat’ta doğdu. Lisedeyken, Mavera Dergisi’ne abone oldu. Kitaplara, özellikle edebiyata çok meraklıydı. Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde bir süre okudu. Sonra, İstanbul'a geldi bir süre de burada okudu. Üniversitedeyken hikayeler yazdı. Bu hikayelerden bir kaçı Yedi İklim Dergisi’nde yayınlandı. devam